Bo Derek, In Her Own Words/ Bo Derek, kendi sozleriyle

by Barbaros Tapan September 15, 2020
Actress Bo Derek, 2019, Golden Globe nominee

amanda edwards/getty images

She was 17 years old when she was cast for her first movie, Fantasies. While shooting in Greece, Bo and the director John Derek fell in love despite a 30 year age difference and the fact that John Derek was married to actress Linda Evans.

Bo, 1973 yilinda 16 yasindayken oyuncu ve yonetmen John Derek ile tanisti. John, Linda Evans'la evli olmasina ve Bo'dan buyuk cocuklari olmasina ragmen genc kizla iliskiye basladi. 1976 yilinda Bo 19 john 49 yasindayken cift evlendi ve 1998 yilinda unlu yonetmen hayatini kaybedene kadar evli kaldilar.

80'ler kusaginin kusursuz kadin, dunyanin en guzel kadini seks sembolu unvanlarini yakistirdigi Bo Derek doneminin en arzu edilen yildiziydi.

Santa Barbara'da ki ciftliginde  doga ve hayvanlari ile yasayan unlu oyuncu simdilerde hayatini konu alan "In My Own Words” belgeseliyle gundemde. Belgeselde Bo 'nun zarif anlatiminin yani sira , kiz kardesi Kerry Perez, John Derek'in kizi Sean Derek , eski esi Linda Evans ve yakin arkadaslari John Voight da yer aliyor.

Unlu oyuncu ile REELZ kanalinda yayinlanan belgeselinin detaylarini  konustuk.

Belgeseliniz ´In My Own Words` oldukça dürüst ve filtresiz anlatıyor hayatınızı.Neden şimdi olması gerektiğini düşündünüz belgeselinizin?

Uzun süre yapmak istemedim. Yapımcı Bill Katz ile telefonda birkaç kere konuşmuştum...Uzun konuşmalardı... Bill, belgesel bitmeden görüş bildirebileceğimin sözünü verdi.Şansımı denemek istedim ve yaptım... Belgeselin ilk taslağını, ilk düzenlemesini gördüğümde pekçok yerde rahatsız oldum. Notlarımı aldım.Değişiklikler yapmasını isteyecektim. Zorlama bir talep değil sadece soracaktım değişiklikler için. Erkek arkadaşım yapma dedi. Bırak kalsın. Dürüst ve gerçek... Böyle olması önemli olduğu gibi bırak dedi bende öyle yaptım.

John Derek sizinle ilişkiye başladığında Linda Evans ile evliydi.Belgeselde Linda`da var.Hikayeyi onun tarafından dinlemek sizi nasıl etkiledi.

Bir çok üzücü anıyı geri detirdi. O zamanlar kocası olan John Derek ile ben bir ilişkiye başlıyordum. İşin içinde olan herkes için acı bir dönemdi. Ona bakıyorum da çok güzel bir insan. Ona bunu yaptığıma inanmıyorum... Böyle birşeyin parçası olduğuma inanamıyorum. Kendimi asla affetmeyeceğim ve bir daha böyle bir hata asla yapmayacağım. Onun için hayatımın sonuna kadar üzgün kalacağım.

Linda çok zarif bir kadın. Yuvasını yıktığınız için size karşı bir düşmalığı yok. Acı çekmiş ama durumu çok güzel yönetmiş...

Linda mahremiyete çok önem veren bir kadın.Hayatına karşı çok korumacıdır. Belgeselde konuşması beni şok etti. O dönemler ne hissetiğini içinden çıkartıp atmak istedi sanırım. Benim için izlemek çok zordu... Çok duygusaldı... Bana karşı her zaman nazik bir kadındı,nedenini bilmiyorum ama son derece nazikti...