Emily In Paris: Romantizm, ask, moda ve sosyal medyanin gucu

by Barbaros Tapan October 6, 2020
A scene from the series "Emily in Paris", 2020

stephanie branchu/netflix

Emily in Paris, the latest series from Sex and the City and Younger creator Darren Star, follows the adventures of Emily Cooper, a stylish American marketing manager who moves to Paris to bring an American point of view to French marketing agency.

Sex and The City , Beverly Hills 90210, Melrose Place gibi hit dizilerin yaraticisi Darren Star'in on bolumluk yeni romantik komedi dizisi Emily in Paris Netflix'de yayinlanmaya basladi.

Dizi Chicago'da yasayan Emily'nin Paris maceralari etrafinda donuyor. Genc ve hirsli pazarlama muduru Emily Paris'ten beklemedigi bir is teklifi alir. Saygin bir Fransiz sirketine Amerikan bakis acisi getirmekle gorevlendirilen Emily ask maceralari ve kultur catismalari ile dolu Paris'teki yeni hayatina uyum saglamaya calisir...

Dizide Okja ,Tolkien, To The Bone gibi filmlerde rol alan Lily Collins Emily Cooper'a hayat veriyor. Collins'e Ashley Park,  Philippine Leroy Beaulieu, Lucas Bravo,  Samuel Arnold, Camille Razat gibi isimler eslik ederken dizinin kostum tasarimini Sex and The City ve The Devil Wears Prada gibi basarili yapimlarin arkasindaki deneyimli isim Patricia Field yapiyor.

Dizinin basrol oyuncusu Lily Collins ile goruntulu olarak Emily'nin stilini konustuk.

Sex And The City , The Devil Wears Prada gibi filmlerin kostum tasarımcısı Patricia Field ile calıstınız. Field, sektorde oldukca saygı duyulan bir isim. Emily`nin stilini yaratma surecini biraz anlatır mısinız?

Patricia yaptıgı iste bir dahi... Karakterin kisiliginin bir uzantısı olan stil yaratma sanatında tam bir usta. Dizide cok isbirlikciydi.Fikirlerimi umursayacagını dusunmemistim bile.

Nasıl bir yol izledi Emily`nin tarzını yatarırken...

Farklı tasarımcıların kıyafetlerini , çanta ve ayakabılarını PDF dosyaları ile yollayıp iki soru eklerdi. Hangilerini begendin ve sence Emily hangisini secerdi?Ben de begendiklerimi isaretleyip geri yollardım.

Patricia kıyafetleri, desenleri, kombinleri harmanlamada çok iyi... Provalarda fikirlerime deger verdiğini gorunce cok mutlu olmustum...

Sex And The City karsilastirmalari icin ne dusunuyorsunuz?

O diziyle aynı cumlede olmak bile iltifat.. .Karsılastırmaları anlıyorum cunku Darren Star ve Patricia Field var. Aynı kombinasyon. Carrie Bradshaw ve Emily Cooper ikiside modayı seviyor .İkiside is odaklı ve calıskan.Fakat hikayeye ve karakterlere gerçekten indiğinizde tamamen farklı. Bu Fransa`ya giden Amarikalı bir kızın deneyimleri. Bence Emily Sex and The City`yi izleyerek buyuyen bir karakter ve Carrie hayranı. Ama bizim dizimiz çok bagımsız.Emily yeni bir Carrie Bradshaw degil sadece Emily...

Darren Star ile ´Emily` için ilk buluşmanızı hatırlıyor musunuz?

Buluştugumuzda Emily hakkında sohbet ettik... İş hayatımızdaki benzerliklerimiz, dunyaya karsı olumlu tavrımız, hayata karşı git ve istediğini başar bakış açımız... Pozitif , çoşkulu ,etrafına ışık saçan bir kişilik olması gibi özelliklerini konuştuk...