Gentlemen and Dolls at CinemaCon 2019

by Barbaros Tapan April 6, 2019
STX presentation at CinemaCon 2010

Matt Winkelmeyer/getty images

tudyo patronlari ve sinema sahipleri bu hafta Las Vegas'da Cinemacon 2019 icin bir araya geldi.Studyolar Sali gunu STX' in sunumuyla yeni filmlerin tanitimina basladi.STX' in motion picture baskani Adam Fogelsen sunuma ilk olarak basrollerinde Taraji P. Henson ve Sam Rockwell' in fragmani ile basladi.

The Best of Enemies, sözünü sakınmayan insan hakları savunucusu Ann Atwater (Taraji P. Henson) ve düzenlenen bir topluluk zirvesine isteksizce eş başkanlık etmek zorunda kalan yerel Ku Klux Klan lideri C.P. Ellis’in (Sam Rockwell) beklenilmedik ilişkisine odaklanıyor. 1971 yılında Durham, Kuzey Karolina’daki okulların ırk ayrımının kaldırılması üzerine düzenlenen zirvede yaşananlar, Durham, Atwater ve Ellis’in hayatını sonsuza kadar değiştiriyor.

Sunum Diane Keaton' un yeni filmi Poms'un fragmani ile devam etti. Eglenceli film  tamamı emeklilerden oluşan bir grup kadının hikayesini konu ediyor. Huzurevine yerleşip kendisine yeni bir hayat kuran bir kadın, burada tanıştığı kadınlarla bir amigo takımı kurmaya karar verir. Çevrelerindekiler onlara amigo olmak için çok yaşlı olduklarını söyleseler de onlar bunu başarabileceklerini göstermeye kararlıdır.

Sunumun en ilgi ceken filmlerinden biri Guy Ritch'nin The Gentlemen'i oldu. Filmde Matthew McConaughey ot imparatorluğu kurmuş ancak artık emekli olmak isteyen bir iş adamına hayat veriyor. Hikayedeki diğer karakterler ise McConaughey’in düzenine ya burnunu sokuyor ya da yardımcı oluyor. Michelle Dockery McConaughey’in eşini, Henry Golding Vietnamlı bir gangsteri, Hugh Grant McConaughey’in gizlice fotoğraflarını çeken ve ona şantaj yapmaya çalışan bir fotoğrafçıyı ve Colin Farrell da karma dövüş sanatları dövüşçülerini eğiten Coach adında bir adamı oynuyor.

STX'in 2019'da vizyona girecek diger filmleri ise 21 Bridges.Film gozden dusmus bir NYPD (Chadwick Boseman) dedektifine odaklaniyor.

Dave Bautista'nin basrolunde yer aldigi My Spy'da ise Bautista bir CIA ajanina hayat veriyor. Sert bir CIA ajanı kendini 9 yaşındaki küçük bir kız çocuğundan insafına kalmış bir şekilde bulur. Bir operasyon sırasında yanlış giden olaylar sonucunda ajanın kariyeri birkaç basamak gerilemiştir. Bu süreçte gözetim altında tutularak işine devam etmektedir. Şimdi ise ajanı gözetim altında tutacak olan kişi 9 yaşındaki Sophie olacaktır.

Sunumda tanitilan bir diger film ise Braham Boys 2 oldu.

STX sunumunu animasyon filmi Ugly Dolls ile kapatti.Uglyville kasabası garipliklerin sevildiği, farklılıkların kutlandığı bir kasabadır. Orada yaşayan özgür ruhlu Moxy ve onun Ugly Dolls dostlarının günleri koşuşturma ve neşe içerisinde geçer. Moxy, kasabadaki hayatından ne kadar mutlu olsa da Uglyville'de yer alan dağın diğer tarafından ne olduğunu merak eder. En yakın arkadaşlarından oluşan bir grup kuran Moxy, diğer tarafta ne olduğunu öğrenmek için yola koyulur. Ekip, dağın diğer tarafına vardıklarında ise bambaşka bir dünya keşfeder. Karşılarındaki şehir Moxy ve arkadaşlarının büyülenmesine neden olur. Fakat burası onların pek de düşledikleri gibi değildir. Daha geleneksel oyuncakların eğitim gördüğü ve mezun olmalarının ardından gerçek dünyaya giderek kendilerini sevecek bi çocuk aramaya başladığı bu şehri "mükemmel oyuncak" Lou yönetmektedir. Ekip burada farklı olmanın getirileriyle yüzleşirken bir yandan da sevilme isteklerinin gerçekleşmesi için mücadele etmek zorunda kalacaktır. Nihayetinde, harika olmak için mükemmel olmanız değil kendiniz olmanız gereklidir!
Kelly Asbury’nin yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon türündeki filmin seslendirme kadrosunda Kelly Clarkson, Emma Roberts, Janelle Monáe, Nick Jonas, Blake Shelton gibi isimler yer alıyor.

Gunun ikinci sunumu Warner Bros. Studyolarinindan geldi.Yayinlanan fragmanlar arasinda Motherless Brooklyn , The Kitchen  ve Helen Miren 'in gizemli ask hikayesi The Good Liar vardi. Sunumda ayrica It Chapter 2, Godzilla: King of The Monsters , Detective Pikachu, Birds of Prey ve Wonder Woman 1984 'den goruntuler yer aldi. Salonu en cok etkileyen WB  fragmani ise 2019 'un merakla beklenen filmi Joker'den geldi. Joaquin Phoenix'in başrolünde olduğu Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in, zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla bildiğimiz anlamıyla Joker karakterine dönüşümünü konu ediniyor.