Jumanji: Same Gang, Different Game/ Cete Geri Geldi

by Barbaros Tapan December 14, 2019
A scene from "Jumanji: The Next Level", 2019

columbia pictures

2017 yapımlı Jumanji: Welcome to the Jungle'ın devam filmi olan Jumanji: The Next Level  ilk filmde Jumanji maceralarından sağ çıkmayı başaran grubun, oyuna tekrardan girmek durumunda kalan Spencer'ı kurtarmak için Jumanji'ye yeniden girmelerini konu ediniyor.

Jumanji: Yeni Seviye filminde çete geri dönüyor ama bu sefer oyun değişiyor. Jumanji’ye, içlerinden birini kurtarmak için döndüklerinde, hiçbir şeyin bekledikleri gibi olmadığını keşfediyorlar. Çete, dünyanın en tehlikeli oyunundan kaçabilmek için, bilinmeyen ve keşfedilmemiş parçaları bulmak ve kurak çöllerden karlı dağlara uzanan yollara meydan okumak zorunda kalıyor.

Ünlü komedyen Kevin Hart Eylül ayında Malibu`da geçirdiği trafik kazasından sonra yaşadığı zor günleri geride birakti. Meksika'da bulustugumuzda tamamen iyileşmedigini ifade eden komedyen  ..İyileşme oranınin  %72 oldugunu soyledi...2`yi ekleme sebebi ise  çünkü 70 rakamini sevmemesiymis.

Unlu aktore Dwayne Johnson ile yakın arkadaşligini ve yakın arkadaşı ile rol arkadaşı olmanin zor olup olmadigini sorduk.

“Dwayne takım adamıdır...Hiçbir durumda ´ben` egosu öne çıkmaz...Her zaman biz ve takımın başarısı önceliklidir...O beni iyi gösterir,yüceltir ben onu iyi gösteririm...İkimiz de cast`ın iyi olması için elimizden geleni yaparız.Hiçbir film tek bir kişinin uğraşı ile başarılı olamaz. Filmin başarısı birçok kişiye bağlı... Dwayne ile çalışacağım zaman projenin en başından sonuna kadar harika bir takım arkadaşı ile çalışacağımı biliyorum...herşey bir tarafa bu dünya- yani film dünyası çok soğuk olabilir. Setler,set ekipleri çok soğuk olabilir... Bu sektörde kendinle uyumlu , çalışmaktan zevk aldığın partner bulduğunda ise sette hergün iyi gün olur.çalışma saatleri uzun olsa da uzun ama iyi bir gün olur. Dwayne Johnson ile ilk Central İntelligence`da birlikte çalıştık. Daha o zamanlarda bile sahne aralarında karavanlarımıza koşmazdık.Sette kalıp uzun uzun muhabbetler ederdik, o bana komediyi sorardı ben ona güreştiği günleri...o bana kendini anlatırdı ben ona kendimi. Yaşadığımız zorlukları paylaşırduk,dertleşirdik...Hala da öyle !”

2017 yapımlı Jumanji: Welcome to the Jungle'ın devam filmi Jumanji: The Next Level'ın başrollerini Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart, Awkwafina  ve  Jack Black paylaşıyor. Filmin yonetmen koltugunda ise ilk filmde oldugu gibi Jake Kasdan oturuyor. $962 milyon dolar gise hasilati yapan Jumanji: Welcome to The Jungle 'in devam filmi 13 Aralik'da gosterime girecek.