For Marvel, the Avengers' "Endgame" is Just the Beginning

by Barbaros Tapan April 16, 2019
Cast and directors of Avengers: Endgame

Director Joe Russo, Paul Rudd, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Trinh Tran and director Anthony Russo.

getty images

Bu senenin merakla beklenen filmlerinin basinda Avangers:Endgame geliyor. Nihayet bekleyisin sona ermesine iki haftadan az bir zaman kaldi.  Avengers: Infinity War dan sonra dört gözle beklenen filmde Marvel Cinematic Universe içerisinde yer alan bazı süper kahramanların hikâyeleri-rolleri sona erecek mi ? Robert Downey Jr.’la yaptigim roportajda, Iron Man rolune Avangers: Endgame de hoscakal deyip demeyecegini sordum.Cevabi;

‘Iki sey var; birincisi eger Tanri’yi guldurmek istiyorsan O’na planlarindan bahset.Ikincisi ,biliyorum insanlar yaptiklari ya da yapmadiklari isler hakkinda tanimlayici ve kesin oluyorlar.Biseyleri algilama hissine sahibim…Bu gruptaki arkadaslarimin hepsini seviyorum.Gunumuzde eglence kamera onune gec, kostumu giy ve rolunu yaptan ibaret degil…Disney ve Marvel ile calismaya bir sekilde devam etmek isterim.Fakat bilen bilir cabuk sikilan bir insanim eger bu kadar uzun sure bir rol de kaldiysam onlarin istekleri ve beni tutmalari sayesinde oldu.’

Avengers: Endgame, tüm evrendeki yaşamın yarısının Thanos tarafından yok edilmesi sonrası, geride kalan orijinal Avengers üyelerinin Thanos'a karşı sürdürdüğü savaşı konu ediniyor.

Avengers: Infinity War un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos'un Sonsuzluk Eldiveni'ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi'nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos'un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.

Ote yandan Avangers : Endgame biletleri on satis rekoru kirdi. Nisan ayin basinda satisa sunulan biletler Marvel fanlari tarafindan saatler icinde satin alinarak  Endgame’ e gelmis gecmis en cok on satis yapan film unvanini verdi.Eldeki veriler isiginda Avengers: Endgame ‘in acilis haftasinda domestic olarak  200 milyon dolarin uzerinde dunya genelinde ise 800 milyon dolar uzerinde gise yapmasi bekleniyor.

Yonetmenliklerini  Joe ve Anthony Russo’nun yaptigi film 26 Nisan’da gosterime girecek.