Orlando Bloom on Retaliation / Orlando Bloom üzerinde Retaliation

by Barbaros Tapan August 17, 2020
Actor Orlando Bloom

philip faraone/getty images

Orlando Bloom's digitally released film Retaliation follows the intense story of Malky, a demolition worker (played by Bloom), who was sexually abused at just 12 years old, a trauma that impacts every aspect of his life.

Orlando Bloom'un son filmi Retaliation dijital olarak vizyona girdi.Ingiliz kardes yonetmenler Ludwig ve Paul Shammasian tarafindan yonetilen filmin senaryo yazari Geoff Thompson.

Filmde Orlando Bloom insaat iscisi Malky'ye hayat veriyor.Cocukluk cagi tramvasi ile sarsilan ve yillar sonra yasadigi tramva ile  yeniden bas etmekle ugrasan bir adamin gergin, derin ve yogun hikayesini anlatan filmde Malky 12 yasindayken rahip tarafindan cinsel tacize ugrar.

Hayatinin ilerleyen yillarinda cocukken yasadigi istismarin etkisi altinda kalan Malky zaman zaman kendine zarar verir ve hicbir duygusal iliskisini surduremez. 20 yil sonra kendisini taciz eden rahibi goren genc adam  gecmisin dehseti ile yeniden yuzlesmek zorunda kalir.

Filmin basrolunu Salem dizisinin cadisi Janet Montgomery ile paylasan orlando Bloom ile goruntulu olarak yeni filmini konustuk.

Retaliation`da cocukken cinsel tacize ugramıs bir adamı canlandırıyorsunuz. Karanlık bir hikaye... Akıl saglıgı konunun ayrılmaz bir parcası.

Akıl saglıgı zamanımızın en zorlayıcı konularından bir tanesi. Ozellikle sosyal medya ve farklı platformlar bizi dogal olmayan yollardan mesgul tutmak için kurulmus gibi. Benim kendimi mesgul tutma yolum hergun ter doklemeye yonelik. Vucudumu mumkun olabilcek her sekilde aktif tutmak ve hareket etmek. Cihazlarla harcadıgım sureyi sınırlandırmak ve ruhumu besleyecek ugraslarla mesgul olmak. Kendi merkezimi bulmak icin bana yardımcı olduğunu dusundugum birkac yol var. Budizm bu yollardan bir tanesi. Dogayla ic ice olmak ve dısarıya cıkmak ise her zaman en iyi secenek...

Karakteriniz Malky ofkesini anlatır mısınız biraz?

Malky genç yasta yasadığı deneyimden oldukca etkilenmis bir adam. Cinsel istismara maruz kalıyor. Hikaye, yazarımız Geoff Thompson`un hikayesi. Birebir aynı değil gerci. Ama Geoff`de cocukken yaşadığı cinsel tacizin acı veren sonuclarını ve ofkeyi yaşamış bir adam.1 in 6 adında bir organizasyonda calıstım.6 `da 1 erkek herhangi bir sekilde istismara ugramış. Oldukca agır bir sayı. Filme başladığımda bu konunun onemini cesur bir şekilde anlatmak oldukca onemliydi... Oynadıgım karakterin yasadıkları cok zarar verici. Hakkında konusulmayan ve senin de dediğin gibi zihin saglıgı ile baglantılı bir konu... Senaryoyu actıgımda filmin sonunu okudugumda cok etkilendim ve anlatılması gereken bir hikaye oldugunu duşundum.